sosyal medya danışmanlığı, ebülten yayıncılığı

Sosyal Medya ve E-Bülten Yayınları

Kurumsal sosyal medya hesaplarınızı en verimli ve doğru şekilde kullanın. E-Bülten yayınlarınızla müşterilerinizin posta kutularına ulaşın, gelişmelerden haberdar edin.

Dijital pazarlamanın önemli bileşenlerinden biri olan Sosyal Medya Pazarlaması kısa tanımı ile; pazarlama ve marka bilinci oluşturma hedeflerinize ulaşmak için, sosyal medya ağlarında ürün ve hizmetlerinizi veya içeriklerinizi yayınlamanızı sağlayan bir internet pazarlama şeklidir. Markanız hakkındaki metin ve görsel paylaşımları yanında özellikle video içerikler ile kitle katılımını artıran etkinlikleri de içerir.

Sosyal medyanın kişisel amaçlı kullanımlarında herhangi bir zamanda, herhangi bir amaçla ve rastgele paylaşımlar yapılması mümkündür. Ancak bir firmanın sosyal medya platformunda pazarlama faaliyeti yürütmesi ise doğru bir planlama, analiz ve bir marka stratejisi gerektirir. Bir markanın sosyal medya paylaşımları ve sosyal medya kampanyaları oluşturmadan önce, markanın görsel kimliğini ve işletmenin hedeflerini göz önünde bulundurmak gerekir. Profesyonel bir dijital pazarlama planı ve bir strateji olmadan bir sosyal medya pazarlama kampanyası başlatmak, okyanusta rotasız yol almak gibidir; evet bir gezinti yaparsınız, ancak muhtemelen kaybolursunuz.

Doğru planlanmış bir sosyal medya pazarlamasını oluşturan ana hususlar; sosyal medya pazarlamasının hangi amaçla yapıldığı, hangi hedef kitleyi kapsadığı, hedef kitlenin hangi sosyal medya mecrasını nasıl kullandığı ve sosyal medya pazarlaması ile belirlenen hedef kitleye hangi mesajın gönderilmek istendiği ve bunun gibi daha nice belirleyici unsurdan oluşmaktadır.

Tüm bunlar, başarılı bir sosyal medya pazarlamasını oluşturan, her biri için ayrıntılı planlama, çalışma, süreç yönetimi ve uzmanlık gerektiren dijital pazarlamanın ana unsurlarıdır. Doğru planlanmış başarılı bir sosyal medya pazarlaması, itibarlı bir marka oluşturma sürecinde bir dizi hedefin gerçekleştirilmesinde önemli görevler üstlenebilir; örneğin kurumsal web sitesinin ziyaretçi trafiğini yükseltmek, verimli bir dönüşüm oluşturmak, marka bilinirliğini artırmak, böylece hedef kitle ile iletişimi ve etkileşimi geliştirmek.

Dijital pazarlamanın önemli bileşenlerinden bir diğeri ise e-posta pazarlaması. E-posta pazarlamasının temel amacı doğrudan pazarlama ve satış yapmaktır. Bu amaçla e-posta pazarlaması ile potansiyel müşterilere reklam ve promosyon mesajları göndermek, dönüşümlere göre satışları değerlendirmektir. Bu kapsamda sayılabilecek ve aslında e-posta pazarlamasından çok daha avantajlı bir diğer pazarlama yöntemi ise E-Posta Bülteni veya diğer adı ile E-Bülten Pazarlaması‘dır. Marka etkileşimi oluşturmak, web siteniz için daha fazla trafik elde etmek, dönüşümleri ve satışları artıracak içeriklerle doğrudan hedef kitlenize ulaşmanın oldukça etkili yollarından biridir.

Ayrıca bu yöntem e-bülten abonelerinize faydalı bilgiler sunmaya daha fazla odaklanır. E-Bülten, marka değerinizi artırmanın verimli bir yoludur. E-Bülten içerikleriniz, ürün ve hizmetlerinizi içerdiği gibi, hedef kitlenizin okumaya değer bulduğu faydalı içeriklerden de oluşmalıdır. Web sitenizdeki içeriklerin bir özeti mahiyetinde, web sitenizdeki ilgili sayfalara bağlantılar içeren, ilgi çekici, özenle yazılmış kısa metinlerden oluşmalıdır. Planlı, istikrarlı ve başarılı bir e-bülten pazarlama süreci, doğru kitle ile web site ziyaretçi trafiğinizi yükseltecek, dönüşümlerinizi artıracak, markanıza itibar katacak ve daha fazla satış elde etmenizi sağlayacaktır.

Özet olarak, markanızın dijital pazarlama stratejisini geliştirirken sosyal medya pazarlaması ve bir e-posta bülteninin gücünü göz ardı etmemek gerekir. Unutmayınız ki, bir sosyal medya paylaşımı veya bir e-bülten gönderimi sadece potansiyel müşterilere reklam ve promosyon mesajları göndermek değildir. Markanızın vizyonu ve değeri hakkında başkalarını bir anlamda eğitmek ve marka güveni oluşturmak gibi çok daha önemli bir amacı vardır. Uzun vadeli ve doğru bir planlama ile yönetilen sosyal medya pazarlaması ve e-bülten pazarlamasının temel amacı, müşterilerinizle firmanız arasında marka sadakati oluşturmaktır.

Markasını yeni oluşturan bir girişimci veya pazarlamasını güçlendirmek isteyen bir firma iseniz, web sitenizin başarısını belirleyen pazarlama bileşenlerini mutlaka inceleyin. Pazarlamanın temel unsurları olan grafik tasarım, sunum, web site, yayıncılık, optimizasyon ve dahasını öğrenebilir, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenebilirsiniz.

Marka itibarınızı yükseltmek, firmanızın rekabet gücünü artırmak ve kitlenize ulaşmak konusunda desteğe ihtiyacınız varsa, iletişim sayfası veya e-posta ile talebinizi ([email protected]) iletebilir ve dijital pazarlamanızı nasıl güçlendirebileceğiniz hakkında profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

seo, seo optimizasyonu, profesyonel seo optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu
SEO Optimizasyonu Nedir?

Web sitenizin arama motorlarının kriterlerine uyum sağlaması ve internette ulaşılabilir olması için yapılan tüm faaliyetler SEO optimizasyonu Devamı

dijital pazarlama planı
Dijital Pazarlama Planı Neden Önemlidir?

Başarılı bir dijital pazarlama planı bir firmanın pazarlama faaliyetlerinden maksimum verimi elde etmesini sağlar. Dijital pazarlamada planlama, Devamı