hızlı web sunucusu, güçlü web sunucusu

Güçlü ve Hızlı Sunucu Hizmeti

Bulut sunucu teknolojisi ile hız ve güçten tam anlamıyla faydalanın. Daha güçlü, daha güvenli ve daha hızlı bir sunucuda üstün hız performansı ile web sitenize doğru bir başlangıç yapın.

İnternetteki web sitelerinden her biri bir ‘sunucu‘ tarafından barındırılır. Web sunucusu, en kısa tanımı ile web sitesinin barındırıldığı yerdir. Bir başka tanımı ile web sitesini oluşturan metinler, görseller ve ilgili diğer tüm dosyaların (HTML, CSS, JS vb.) bulunduğu depolama alanı sunan bir bilgisayardır. Bu bilgisayarın görevi, web sayfalarını görüntülemek isteyen internet kullanıcılarına web sitenizi ‘sunmak‘tır.

Bir web sunucusu temel olarak her zaman çalışır durumda ve İnternet’e kesintisiz bağlı olmalıdır. Günümüzün sabırsız internet kullanıcıları ve dijital pazarlamanın çetin koşullarında bu tabii ki yeterli değildir. Web sunucunuzun ayrıca son derece hızlı, güçlü ve yüksek performans sunması, güvenli olması ve sunucu yanıt ve tepki sürelerinin de mümkün mertebe kısa olması gerekmektedir.

Bir web sitesi kurmaya başlamadan önce, web sitenizin barındırıldığı sunucunun güçlü ve hızlı olduğundan emin olmanız gerekir. Ancak, birçok web sitesi güçlü ve hızlı bir sunucunun önemini görmezden gelerek, sadece web sitesinin optimizasyonuna öncelik verme eğilimindedir. Bilinçsiz sunucu seçimi, son derece yanlış ve zayıf bir temel üzerine kurulan başarısız dijital pazarlama girişimlerinin temel nedenidir.

Bu nedenlerle, iyi bir web sunucusunun (diğer adı ile barındırma sağlayıcısının) web sitenizi oluşturan en önemli dijital pazarlama bileşenlerinden biri olduğu, web sitenizin performansında, mesajınızın insanlara ulaşmasında etkin rol oynadığı ve aslında dijital pazarlamanın en temel unsuru olduğu da unutulmamalıdır.

Web sitenizin Google ve diğer arama motorları tarafından farkedilmesi, arama sonuçlarında görüntülenebilmesi, kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunabilmesi ve itibarlı bir marka imajı oluşturabilmesi için; her şeyden önce web sitenizin açılış hızının son derece kısa olması, tahammül sınırı saniyelere indirgenmiş internet kullanıcıları karşısında web sitenizin ayrıca son derece hızlı görüntülenebilmesi de gerekmekte. Yavaş bir web sitesinin müşterilerinizi hayal kırıklığına uğratmaya başlayacağı ve ziyaretçilerinizi ikna etme konusunda sizi zor bir durumda bırakacağını da göz ardı etmemek gerekir.

Web sitenizde sergilediğiniz ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize sunmak için günümüz dijital koşullarında, cazibeli alternatifler sunan rakipleriniz karşısında birkaç saniyeniz olduğunu unutmayın. Ziyaretçisinin taleplerine yavaş yanıt veren bir web site, potansiyel müşterilerini kaybeder. Vaktin nakit olduğu bugünlerde kimse yavaş bir web sitesinde gezinmek istemez.

Web sitenizin Google ve diğer arama sonuçlarındaki sıralamasını belirleyen en önemli faktörlerden biri web sitenizin açılış hızıdır. Web sitenizin açılış hızını belirleyen iki ana unsurdan biri web sitenizin SEO optimizasyonu diğeri ve en önemlisi ise web sitenizin bulunduğu web sunucunuzun hızıdır. Bu veriler ışığında, dijital pazarlamanın güncel bir gereği olarak güçlü ve hızlı bir web sunucusu kullanmanın yakın gelecekte artık bir zorunluluk olacağı söylenebilir.

Hızlı çalışması ile ziyaretçisine vakit kazandıran, kullanıcısına saygısı ile marka itibarınızı yükselten, firmanıza güveni artıran doğru bir web sunucusu ile web sitenize güçlü bir başlangıç yapın. Markanıza yapacağınız bu önemli yatırım sayesinde dönüşüm, sipariş ve satış rakamlarınızı yükseltin.

Markasını yeni oluşturan bir girişimci veya pazarlamasını güçlendirmek isteyen bir firma iseniz, web sitenizin başarısını belirleyen pazarlama bileşenlerini mutlaka inceleyin. Pazarlamanın temel unsurları olan grafik tasarım, sunum, web site, yayıncılık, optimizasyon ve dahasını öğrenebilir, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenebilirsiniz.

Marka itibarınızı yükseltmek, firmanızın rekabet gücünü artırmak ve kitlenize ulaşmak konusunda desteğe ihtiyacınız varsa, iletişim sayfası veya e-posta ile talebinizi ([email protected]) iletebilir ve dijital pazarlamanızı nasıl güçlendirebileceğiniz hakkında profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

pazarlama danışmanlığı, seo danışmanlığı, dijital pazarlama
Dijital Pazarlamanızı Güçlendirin

Markasını yeni oluşturan girişimciler ve pazarlamasını güçlendirmek isteyen firmalar için en etkin, güncel ve istikrarlı dijital pazarlama Devamı

dijital pazarlama planı
Dijital Pazarlama Planı Neden Önemlidir?

Başarılı bir dijital pazarlama planı bir firmanın pazarlama faaliyetlerinden maksimum verimi elde etmesini sağlar. Dijital pazarlamada planlama, Devamı