seo araçları, web site araçları, backlink kaynakları, dijital pazarlama araçları

Etkin ve Güncel Yayıncılık Araçları

Pazarlamanın temel amaçlarından biri, ürün ve hizmetlerinizi farklı noktalardan muhatabına ulaştırmak. Kurumsal web siteniz bunun bir başlangıcı elbette. Ancak web siteniz haricinde, internet’te farklı noktalarda yer almak, farklı kitlelere ulaşmanız anlamına gelir. Farklı yayın platformlarının mevcut kitlesinden, yayın akışından ve ziyaretçi trafiğinden faydalanmanız, web sitenizin güvenilirliğini de yükseltmenizi sağlayacaktır. Bu amaçla internet’te kullanıma sunulan, web sitenizdeki içerikleri farklı noktalara ulaştıran yayıncılık araçları mevcuttur. Markanız etrafında bir kitle oluşturabilecek ve büyük ihtimalle satışlarınızı artırabilecek bu platformların ne olduklarına kısaca göz atalım.

Blooger Nedir?

Google tarafından barındırılan ücretsiz bir blog yayınlama hizmeti Blogger, 1999 yılında Pyra Labs tarafından yayınlandığında, o tarihte İnternet’teki ilk blog yayınlama araçlarından biriydi. Google tarafından 2003 yılında satın alınması ile birlikte ‘Blogspot’ adı ile de anılan önemli bir blog yayını haline geldi. Google’ın sunduğu Blogger blog platformu, oldukça geniş ve uluslararası bir kullanıcı kitlesine sahip. Dünyanın birçok ülkesinde en popüler blog yayınlarından biri. 60’ın üzerinde dilde kullanıcılarına sunulan Blogger, Temmuz 2020 tarihi itibari ile son altı aylık verilere göre yaklaşık 66 milyon ziyaretçiye sahiptir.

Tumblr Nedir?

2007 yılında kurulan ve 2012 yılında Yahoo tarafından satın alınan Tumblr, dünyanın en popüler sosyal yayıncılık platformları arasında. % 42’si ABD’den olmak üzere 500 milyondan fazla blog sayfasını ve milyarlarca blog yazısını bünyesinde barındıran Tumblr, özellikle % 45’i 35 yaşının altında olan genç kullanıcıların en çok tercih ettiği blog yayınlarından biri. Ünlülerden iş adamlarına kadar birçok İnternet kullanıcısının Tumblr sayfası mevcut. Son yıllarda ise özellikle şirketler daha geniş kitlelere ulaşmak, rekabette öne geçebilmek, marka itibarlarını yükseltmek ve satışlarını artırmak için Tumblr kullanmakta.

Medium Nedir?

2012 yılında Twitter’ın kurucu ortağı Evan Williams tarafından hayata geçirilen Medium’un amacı, insanların Twitter’ın mesaj sınırından daha uzun yazıların yayınlanmasına olanak sağlamaktı. Medium’un sade ve kolay anlaşılır bir arayüz ile sunulması, hem okuyucular için kullanıcı dostu, hem de arama motorları için benzersiz ve ilgi çekici bir içerik olarak algılanmasını sağlamakta. Medium, yaklaşık 100 milyon aylık okuyucuya ve ortalama 400.000 aboneye sahip. İçerikleriniz ile farklı kitlelere ulaşmanız için Medium’un benzersiz bir yerleşik kitlesi mevcut. Bu anlamda Medium verim elde edebileceğiniz dijital pazarlama araçlarından biri olabilir.

Flipboard Nedir?

Muhtelif kategorilerdeki gelişmeleri ve yayınları okuyucusuna sunan sosyal uygulamalardan bir diğeri ise Flipboard. 2010’da piyasaya sürüldüğünden bu yana özellikle mobil cihazlarda oldukça popüler hale gelen Flipboard uygulaması, paylaştığınız içerikleri bir dergi formatında yayınlarken, masaüstü versiyonuna ek olarak çeşitli platformlardaki uygulamaları ile paylaşımlarınızı mobil kullanıcılara ulaştırmakta. Bir çeşit dijital bir dergi olan Flipboard’un kullanıcıları arasında The Wall Street Journal, The Washington Post ve daha birçok uluslararası yayın bulunmakta. Markaların ve firmaların da çok sayıda Flipboard kullanıcısının takip edebileceği içeriklerini dijital dergi formatında oluşturabilmeleri ve bu sayede kitlelerine ulaşabilmeleri mümkün.

Sonuç

Her birinin kendine has kitlesi olan bu ve benzeri yayıncılık araçlarını, doğru ve verimli kullanarak, ürün ve hizmetlerinizi farklı kullanıcı kitleleri ile buluşturabilirsiniz. Böylece, internet’teki varlığınızı kuvvetlendirebilir, arama motorları ve kullanıcılar nezdinde marka itibarınızı yükseltebilirsiniz.

Yayıncılık araçlarının etkin kullanımı hakkındaki bu öneriler; internetteki varlığını, itibarını ve rekabet gücünü artırmak isteyen şirketler için düzenlenmiştir. Amaç, şirketlerin dijital dünyada kendilerini doğru ifade etmelerini sağlayarak, kitlelerine ulaşmalarına destek olmaktır. Buradaki bilgilerin, başarılı bir marka için gereken tanıtım gücünü nasıl oluşturabilecekleri hakkında, muhtelif sektörlerdeki tüm girişimcilere fikir vermesini umuyoruz.

Türkiye’deki girişimcilerin ve tanıtımları hakkında desteğe ihtiyaç duyan firmaların, ticaretin internet’teki güncel kuralları ve SEO hakkında bilinçlenmelerini önemsiyoruz. Markasını yeni oluşturan girişimciler ve marka iletişimini güçlendirmek isteyen firmalar için hazırladığımız pazarlama önerilerinin, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenmenize yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Marka itibarınızı yükseltmek, firmanızın rekabet gücünü artırmak ve kitlenize ulaşmak konusunda desteğe ihtiyacınız varsa, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz. Dijital pazarlamanızı nasıl güçlendirebileceğiniz hakkındaki önerileri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

profesyonel sunum tasarımı, powerpoint sunum tasarımı, profesyonel sunumlar, tanıtım videoları
Profesyonel Sunum Nasıl Olmalıdır?

Sunum nedir? Sunum tasarımı nasıl olmalıdır? Bilgilendirici bir sunumun nasıl hazırlanması gerektiği, yapısı, içeriği ve nitelikleri hakkında Devamı

web site tasarımı, profesyonel web site tasarımı
Amaca Uygun ve Güncel Web Site

İlgili sektöre uygun, amaca yönelik, kullanıcı dostu, güncel ve modern görsellikte. Mobil cihaz ekranlarına ve arama motorlarına Devamı