seo araçları, web site araçları, backlink kaynakları, dijital pazarlama araçları

Etkin ve Güncel Yayıncılık Araçları

İtibarlı yayıncılık araçlarını ve blog hizmetlerini etkin ve doğru şekilde kullanarak web siteniz haricinde İnternet’te farklı noktalarda yer alın, güveninirliğinizi yükseltin.

Pazarlamanın temel amaçlarından biri, ürün ve hizmetlerinizi farklı noktalardan muhatabına ulaştırmak. Kurumsal web siteniz bunun bir başlangıcı elbette. Ancak İnternet’te web siteniz haricinde farklı noktalarda yer almak, farklı yayın platformlarının mevcut kitlesinden, yayın akışından ve ziyaretçi trafiğinden faydalanmak, web siteniz için oldukça verimli sonuçlar doğuracaktır.

Bu amaçla İnternet’te sunulan, web sitenizdeki içerikleri farklı noktalara ulaştıracak, markanızın etrafında bir kitle oluşturabilecek ve büyük ihtimalle satışlarınızı artırabilecek olan bu platformlara kısaca göz atalım.

Google tarafından barındırılan ücretsiz bir blog yayınlama hizmeti ‘Blogger‘. 1999 yılında Pyra Labs tarafından yayınlandığında, o tarihte İnternet’teki ilk blog yayınlama araçlarından biriydi. Google tarafından 2003 yılında satın alınması ile birlikte ‘Blogspot‘ adı ile de anılan önemli bir blog yayını haline geldi. Google’ın sunduğu Blogger blog platformu, oldukça geniş ve uluslararası bir kullanıcı kitlesine sahip. Dünyanın birçok ülkesinde en popüler blog yayınlarından biri. 60’ın üzerinde dilde kullanıcılarına sunulan Blogger, Temmuz 2020 tarihi itibari ile son altı aylık verilere göre yaklaşık 66 milyon ziyaretçiye sahiptir.

2007 yılında kurulan ve 2012 yılında Yahoo tarafından satın alınan ‘Tumblr‘, dünyanın en popüler sosyal yayıncılık platformları arasında. % 42’si ABD’den olmak üzere 500 milyondan fazla blog sayfasını ve milyarlarca blog yazısını bünyesinde barındıran Tumblr, özellikle % 45’i 35 yaşının altında olan genç kullanıcıların en çok tercih ettiği blog yayınlarından biri. Ünlülerden iş adamlarına kadar birçok İnternet kullanıcısının Tumblr sayfası mevcut. Son yıllarda ise özellikle şirketler daha geniş kitlelere ulaşmak, rekabette öne geçebilmek, marka itibarlarını yükseltmek ve satışlarını artırmak için Tumblr kullanmakta.

2012 yılında Twitter’ın kurucu ortağı Evan Williams tarafından hayata geçirilen ‘Medium‘un amacı, insanların Twitter’ın mesaj sınırından daha uzun yazıların yayınlanmasına olanak sağlamaktı. Medium‘un sade ve kolay anlaşılır bir arayüz ile sunulması, hem okuyucular için kullanıcı dostu, hem de arama motorları için benzersiz ve ilgi çekici bir içerik olarak algılanmasını sağlamakta. Medium, yaklaşık 100 milyon aylık okuyucuya ve ortalama 400.000 aboneye sahip. İçerikleriniz ile farklı kitlelere ulaşmanız için Medium‘un benzersiz bir yerleşik kitlesi mevcut. Bu anlamda Medium verim elde edebileceğiniz dijital pazarlama araçlarından biri olabilir.

Muhtelif kategorilerdeki gelişmeleri ve yayınları okuyucusuna sunan sosyal uygulamalardan bir diğeri ise ‘Flipboard‘. 2010’da piyasaya sürüldüğünden bu yana özellikle mobil cihazlarda oldukça popüler hale gelen Flipboard uygulaması, paylaştığınız içerikleri bir dergi formatında yayınlarken, masaüstü versiyonuna ek olarak çeşitli platformlardaki uygulamaları ile paylaşımlarınızı mobil kullanıcılara ulaştırmakta. Bir çeşit dijital bir dergi olan Flipboard‘un kullanıcıları arasında The Wall Street Journal, The Washington Post ve daha birçok uluslararası yayın bulunmakta. Markaların ve firmaların da çok sayıda Flipboard kullanıcısının takip edebileceği içeriklerini dijital dergi formatında oluşturabilmeleri ve bu sayede kitlelerine ulaşabilmeleri mümkün.

Her biri alanında kıymetli, kendine has kitlesi olan bu ve benzeri yayın platformlarını doğru ve verimli kullanarak, ürün ve hizmetlerinizi farklı kullanıcı kitleleri ile buluşturabilir, İnternet’teki varlığınızı kuvvetlendirebilir, arama motorları ve kullanıcılar nezdinde marka itibarınızı yükseltebilirsiniz.

Markasını yeni oluşturan bir girişimci veya pazarlamasını güçlendirmek isteyen bir firma iseniz, web sitenizin başarısını belirleyen pazarlama bileşenlerini mutlaka inceleyin. Pazarlamanın temel unsurları olan grafik tasarım, sunum, web site, yayıncılık, optimizasyon ve dahasını öğrenebilir, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenebilirsiniz.

Marka itibarınızı yükseltmek, firmanızın rekabet gücünü artırmak ve kitlenize ulaşmak konusunda desteğe ihtiyacınız varsa, iletişim sayfası veya e-posta ile talebinizi ([email protected]) iletebilir ve dijital pazarlamanızı nasıl güçlendirebileceğiniz hakkında profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

sosyal medya danışmanlığı, ebülten yayıncılığı
Sosyal Medya ve E-Bülten Yayınları

Facebook, Twitter ve Linkedin hesaplarınızı en verimli ve doğru şekilde kullanın. E-Bülten yayıncılığı ile ilgili kişilerin posta Devamı

dijital pazarlama planı
Dijital Pazarlama Planı Neden Önemlidir?

Başarılı bir dijital pazarlama planı bir firmanın pazarlama faaliyetlerinden maksimum verimi elde etmesini sağlar. Dijital pazarlamada planlama, Devamı