Dijital Pazarlama ve SEO Danışmanlığı

pazarlama danışmanlığı, seo danışmanlığı, dijital pazarlama

Bu sitenin amacı, Türkiye’deki girişimcilerin ve pazarlamasını güçlendirmek isteyen firmaların, başarılı bir dijital pazarlamanın günümüz gereklilikleri hakkında bilinçlenmelerini sağlamaktır. Firmaların dijital dünyada kendilerini doğru ifade edebilmelerine katkıda bulunmaktır. Markaların satışlarını artırabilmeleri için gereken pazarlama gücünü oluşturabilmelerine yardımcı olmaktır. Pazarlama danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyan şirketlerin, doğru planlanan, sonuçların ölçülebildiği, verimli bir çalışma sürecinden düzenli olarak faydalanmaları ve güçlenmeleri amaçlanmaktadır.

Reklam ve bilişim sektörünün gelişimi neticesinde, iş alanlarının dijital dünyadaki gereksinimleri de günden güne değişmektedir. Bu değişim ve gelişim sürecinde, firmaların pazarlama güçlerini korumaları ve hatta yükseltmeleri gerekmektedir. Doğru planlanmış, düzenli ve istikrarlı bir pazarlama faaliyeti; firmaların dijital dünyanın değişkenlerine uyum sağlayabilmeleri için gereken unsurları oluşturmaktadır. Uzun vadede kalıcı bir itibar elde etmek gibi önemli kazanımlar düşünüldüğünde, markanın ihtiyaç duyduğu bu önemli yatırımın gerekliliği ve değeri ortaya çıkmaktadır.

Günde yüzlerce şirketin dijital dünyaya adım attığı bu çetin koşullarda, rekabet edebilmek ve ayakta kalabilmek oldukça güç. Günümüzde firmaların hedefledikleri noktaya gelebilmeleri ve sürekliliklerini sağlamaları hiç de kolay görünmemekte. Bu problemin çözümüne katkıda bulunmak için tüm bilgi, birikim ve becerimizi kullanarak, güçlü bir pazarlama faaliyeti oluşturma gayretindeyiz. Şirketlerin üretimlerinde gösterdiği özeni, pazarlama faaliyetlerine yansıtmalarını sağlamanın bu süreçte önemli olduğuna inanıyoruz. Şirketlerin ürün ve hizmetlerini ilgili kitlelere ulaştırabilmeleri için öncelikle dijital ortamdaki itibarlarının yükseltilmesi gerektiğini biliyoruz.

Özenli üretimleri, fikirleri ve hizmetleri ile kendi sektöründe Türkiye ekonomisine katkıda bulunan ve bu amaçla İnternet’te yer almak isteyen girişimcilerin, öncelikle temel kavramlar konusunda bilinçlenmeleri gerektiği kanaatindeyiz. Bu amaçla, öncelikle bilinçlendirme ve bilgilendirme; sonraki adımda, doğru planlama ve uygulama ile dijital ortamda eşitlikçi ve kapsayıcı bir iş ortamı oluşturma gayretindeyiz.

Bir markanın pazarlama gücünü oluşturmak, aşamalı olarak itibar inşaa etmek ve süreçte itibarı güçlendirmek ile mümkündür. İtibarı güçlendiren en önemli pazarlama unsuru ise önerilmektir. Dijital pazarlamanın hızla değişen ve gelişen kuralları içinde pazarlamanın en temel unsuru halihazırda geçerlidir; bu da insanların sizi önermesidir. İnternet kullanıcılarının veya müşterilerinizin sizi önermesini istiyorsanız, öncelikle arama motorlarının sizi önermelerini sağlamanız gerekmektedir.

Bu amaçla Google ve diğer arama motorlarının görüş alanına girmeniz, onları sunduğunuz hizmetin kalitesi, üretiminizdeki özen konusunda inandırmanız ve süreçte güven tesis etmeniz gerekir. Bilindiği üzere, satış için güven, güven için de istikrar ve süreklilik şarttır. Bu da ancak doğru planlanan ve uygulanan bir pazarlama süreci ile mümkündür. Kullanıcılarınızın veya müşterilerinizin güvenini kazanmak istiyorsanız, önce arama motorlarının güvenini kazanmalısınız. Ancak ondan sonra, arama motorlarının ürününüzü veya hizmetinizi kullanıcılarına önermesini sağlayabilir, hedeflediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz.

Google web sitenizi ne kadar iyi anlarsa, arayan kişilerle web sitenizi o kadar iyi eşleştirebilir. Dolayısıyla web sitenizde sunduğunuz içeriği de arama sonuçlarında o oranda görüntüleyebilir. Bunun için öncelikle Google’ın web sitenizdeki içeriğinizi bulmasına ve anlamasına yardımcı olmanız gerekir. Bunu sağlayan bir dizi çalışma doğru yöntemlerle gerçekleştirildiğinde, web siteniz kendini doğru ifade edebilir hale gelecektir. Böylece arama motorları, hizmetinize ihtiyaç duyan kişilerle sizi kolaylıkla eşleştirme imkanı bulacaktır.

Başarılı bir dijital pazarlama süreci çok sayıda başlık altında onlarca faaliyetten oluşmaktadır. Örneğin hızlı sunucu, güçlü web site, doğru görsellik ve daha nice unsur bu amaçla bir araya getirilir. Pazarlama bileşenlerinin doğru kurgulanması dijital dünyada rekabet gücünüzü artırır, işinizin değerini ve itibarınızı yükseltir, hizmetinizi veya ürününüzü muhatabına ulaştırır.

Dijital pazarlama, ilgili bileşenlerin etkin ve istikrarlı kullanımı ile sürekliliğin sağlandığı verimli bir çalışma süreci gerektirir. Süreçte web sitenin arama sonuçlarındaki sıralamasında ve markanın bilinirliğinde aşamalı olarak yükselme amaçlanmaktadır. Bu amaçla sürdürülmesi gereken dijital pazarlama faaliyetleri 10 adımda dijital pazarlama süreci başlığı altında, Türkiye’deki girişimciler ve pazarlama hakkında desteğe ihtiyaç duyan firmalar için kılavuz mahiyetinde sunulmuştur.

Dijital pazarlama danışmanlığı kapsamındaki bu öneriler; internetteki varlığını, itibarını ve rekabet gücünü artırmak isteyen şirketler için düzenlenmiştir. Amaç, şirketlerin dijital dünyada kendilerini doğru ifade etmelerini sağlayarak, kitlelerine ulaşmalarına destek olmaktır. Buradaki bilgilerin, başarılı bir marka için gereken tanıtım gücünü nasıl oluşturabilecekleri hakkında, muhtelif sektörlerdeki tüm girişimcilere fikir vermesini umuyoruz.

Türkiye’deki girişimcilerin ve tanıtımları hakkında desteğe ihtiyaç duyan firmaların, ticaretin internet’teki güncel kuralları ve SEO hakkında bilinçlenmelerini önemsiyoruz. Markasını yeni oluşturan girişimciler ve marka iletişimini güçlendirmek isteyen firmalar için hazırladığımız pazarlama önerilerinin, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenmenize yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Marka itibarınızı yükseltmek, firmanızın rekabet gücünü artırmak ve kitlenize ulaşmak konusunda desteğe ihtiyacınız varsa, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz. Dijital pazarlamanızı nasıl güçlendirebileceğiniz hakkındaki önerileri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.